به وب سایت دکتر شهناز امینی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی و لاپاراسکوپیست پیشرفته و جراحی ترمیمی و زیبایی زنان خوش آمدید.

 
  
نوبت دهی اینترنتی پرسش از دکتر
 
  
 

                                                    زایمان طبیعی

زایمان طبیعی به معنای شروع خود به خود و كم خطر درد زایمان است. زایمان طبیعی، با خروج طبیعی سر جنین و بدون كمك در هفته 37 تا 41حاملگی انجام می شود و بعد از زایمان،مادر و نوزاد وضعیت خوبی دارند.

به طور كلی زایمان یك واقعه مهم در زندگی یك زن محسوب می شود و زایمان طبیعی و به دنبال آن در آغوش كشیدن نوزاد، تاثیرات بسیار شگرفی را برای مادر به همراه دارد.مطالعات نشان می دهد، درد زایمان و زایمان طبیعی، در ارتباط بین مادر و نوزاد كه از الزامات شیردهی موفق است، بسیار موثر است.

 

                                                      مزایای زایمان طبیعی نسبت به سزارین

مدت بستری شدن برای به دست آوردن توانایی و بازگشت به كارهای عادی و روزمره بعد اززایمان طبیعی خیلی كمتر از سزارین است و مادرانی كه زایمان طبیعی داشته اند زودتربه خانواده خود ملحق می شوند.

حجم خونی كه مادر طی زایمان طبیعی از دست می دهدتقریبا نصف یك عمل سزارین است. لذا خطر خونریزی و كم خونی، در یك زایمان طبیعی خیلی كمتر از زایمان به روش سزارین است.

خطرات بیهوشی برای زایمان طبیعی وجودندارد، در حالی كه برای مادرانی كه به روش سزارین زایمان می كنند، این خطرات اجتناب ناپذیر است.

 از نظر اقتصادی نیز زایمان طبیعی به نفع مادر، بیمارستان وجامعه است.

درصدابتلا به عفونت در بین مادران سزارین شده بیشتر از مادرانی است كه به صورت طبیعی زایمان كرده اند.

مادرانی كه زایمان طبیعی داشته اند، در دادن آغوز (مایع اولیه شیر مادر) به نوزاد خود موفقتر هستند، چرا كه خوردن آغوز به عنوان اولین واكسن برای كودك منافع بسیاری دارد.مادرانی كه زایمان طبیعی را تجربه كرده اند در امر شیردهی به نوزاد خود موفق تر ازمادرانی هستند كه به طریق سزارین نوزاد خود را به دنیا آورده اند.

پس از زایمان طبیعی، مادران با انجام ورزش های مناسب، به مراتب سریع تر از زمانی كه سزارین می شوند، می توانند تناسب اندام خود را به دست آورند.

بعضی از خانم ها دوست دارند در طول مدت زایمان خود كاملا هوشیار بوده و به طور كامل درجریان روند زایمان قرار گیرند. در مدت انجام عمل سزارین ممكن است از بیهوشی عمومی استفاده شود، در نتیجه تماس اولیه نوزاد با مادر و شروع شیردهی به نوزاد به تاخیرمی افتد.

 مرگ و میر در سزارین  بیشتر اززایمان طبیعی است و عوارض زیادی از قبیل مشكلات مربوط به بیهوشی، عفونت محل عمل،لخته شدن خون داخل عروق و غیره ممكن است در آن روی دهد.

  
 

دکتر شهناز امینی

دکتر شهناز امینی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی و لاپاراسکوپیست پیشرفته و جراحی ترمیمی و زیبایی زنان در سال 1372 در رشته جراحی زنان و زایمان از دانشگاه علوم پزشکی تهران با درجه عالی فارغ التحصیل گردید.

بیوگرافی کامل »
  
 
شنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
یکشنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
دوشنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
سه شنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
چهارشنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
نوبت دهی اینترنتی
  
 

آدرس مطب دکتر شهناز امینیمیدان آرژانتین، خیابان الوند، بلافاصله بعد از بيمارستان كسري، دست چپ خیابان راشل كوري(خ 27)، پلاك 10 ،طبقه همكف ،

مشاهده بر روی نقشه مشاهده