به وب سایت دکتر شهناز امینی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی و لاپاراسکوپیست پیشرفته و جراحی ترمیمی و زیبایی زنان خوش آمدید.

 
  
نوبت دهی اینترنتی پرسش از دکتر

واژینوپلاستی

توسط دکتر شهناز امینی تعداد بازدید: 2599 تگ ها:

  واژینوپلاستی یک نوع جراحی زیبایی شایع و پر طرفدار بین خانمهاست که علائم شل شدن واژن را از بین میبرد.این جراحی سبب ترمیم و جوانسازی واژن شده در عین حال که موجب ترمیم و استحکام عضلات واژن میشود .

  جراحی واژینوپلاستی

  این عمل برای تنگ کردن عضلات کانال داخلی واژن به کار می رود. واژینوپلاستی میتواند علایم شل شدگی واژن را در درجات بالا برطرف کند. جراحی معمولا شامل نزدیک کردن عضلات واژن یا برداشتن هرگونه پوست شل و اضافی از روی واژن است.

  گشاد شدن واژن میتواند موجب کاهش لذت جنسی و بی اختیاری ادرار شود.واژینوپلاستی باعث می شود تا  شما احساس بهتری در روابط جنسی و زندگی روزمره داشته باشید. 

  کاندیدهای مناسب برای عمل واژینوپلاستی

  - خانم هایی که در ناحیه واژن خود دچار مشکلاتی مثل جراحت و کشیدگی در زایمان های طبیعی شده باشند. 

  - خانم های میانسال

  - خانمهای با کاهش وزن زیاد

  - خانم هایی که در اثر گشادی و شلی واژن احساس جنسی و اعتماد به نفس خودرا از دست داده اند.

  عامل ژنتیکی در واژینوپلاستی

  اما از آن جایی که امروزه، بیشتر جراحی های واژینوپلاستی به منظور زیبایی انجام می شوند. هر فرد سالمی می تواند واژینوپلاستی را انجام دهد.

   بنابراین حتی خانم هایی که هرگز تجربه آسیب واژن را نداشته اند و هیچ مشکلی در این ناحیه ندارند هم می توانند این جراحی را انجام دهند چون مایل به تغییر ظاهر واژن خود و زیباتر شدن هستند.

  یکسری از خانمها نیز بدلایل زیر دچار شلی و افتادگی رحم  و بدنبال این مسائل بالطبع شلی واژن میشوند:

  - خانم هائیکه دچارسرفه مزمن اند

  - خانم هائیکه یبوست های مکرردارند

  - خانم های با تومورهای لگنی

  - خانم هائیکه احساس فشار در لگن دارند

  - خانمها با احساس پری در زیر دل

  - خانمها با احساس کشش در ران ها

  - خانمها با احساس کشش در ناحیه ی تحتانی کمر

  - خانمهای با تکرر ادرار

  - خانمهای چاق

  مشکلات گشادی واژن :

  - بی اختیاری ادرار

  - بی اختیاری مدفوع

  - کاهش رطوبت واژن

  خارش و سوزش در ناحیه تناسلی و واژن

  برای درمان گشادی واژن ودرمان شل شدن واژن که موجب بروز مشکلاتی می شوند ، راه حل هایی ارائه شده است. یکی از روشها عمل جراحی زیبایی واژن(واژینوپلاستی) است.

   با استفاده از جراحی زیبایی واژن که مطمئن ترین راه حل می باشد می توان در کوتاه ترین زمان ممکن مشکلات فوق را حل نمود .

  مزایای عمل واژینوپلاستی

  - تنگ کردن واژن

  - برطرف کردن افتادگی واژن

  - برطرف کردن بیرون زدگی پس از زایمان

  - برطرف کردن شل شدن عضلات واژن

  جراحی واژینوپلاستی

  فواید جراحی زیبایی واژن (واژینوپلاستی)

  بانوانی که جراحی زیبایی دستگاه تناسلی را انجام می دهند علاوه بر رفع مشکلات پرینه و شل بودن واژن مشکلاتی که در واژن وجود دارد را می تواند رفع نمایند فوایدی که جراحی زیبایی واژن دارد را در زیر بیان می کنیم :

  - بالا بردن رطوبت واژن

  - تحریک کلاژن سازی واژن

  - جوانسازی واژن

  - درمان مشکل افتادگی واژن

  - زیبا ساختن واژن

  - درمان مشکلات بی اختیاری ادرار و مدفوع

  - درمان مشکلات خشکی واژن

  - روشن کردن پوست ناحیه تناسلی

  - قوام بافت های واژن (افزایش مقاومت بافت واژن)

  - حجیم سازی لابیاها (در مواردی که لابیاها بسیار کوچک می باشند )

  نحوه عمل جراحی واژینوپلاستی

  این جراحی زیبایی واژن نسبت به سایر جراحی های زیبایی واژن بسیار زمان بر است و زمان انجام جراحی کامل واژینوپلاستی اغلب یک تا دو ساعت طول می کشد . 

  همان طور که گفتیم واژینوپلاستی می تواند در صورت نیاز ترکیبی از دو روش است یعنی هم عضلات واژن را به هم نزدیک میکنند و هم بخشهای شل و اضافی را برمیدارند.عمل نسبت به پرینورافی عمیق ترو وسیع تر است. نتیجه این عمل، واژنی تنگ و بازسازی شده است که در رابطه جنسی، منجر به لذت بیشتری برای هر دو طرف می شود. 

  در این عمل، جراح تلاش می کند که ناحیه زخم دور از چشم و غیر قابل دیدن باشد. بیماران در طی واژینوپلاستی معمولا تحت بیهوشی یا بی حسی موضعی قرار می گیرند. برش ها یا توسط چاقوی جراحی یا توسط لیزر انجام می شوند. 

  جراحی واژینوپلاستی

  در این جراحی بعد از یک هفته از انجام عمل معمولا فرد بهبودی پیدا می کند اما با توجه به نظر پزشک متخصص بهتر است که تا 8-6هفته هیچ مقاربتی انجام نشود.بنا به نوع جراحی این عمل بلافاصله بعد از زایمان هم انجام داد می شود و با زدن چند بخیه توسط پزشک واژن تنگ خواهد شد. 

  در غیر این صورت باید جراحی پرینورافی جهت تنگ کردن واژن انجام گیرد. بروز اسکار به عنوان عارضه واژینوپلاستی محتمل می باشد اما در اغلب موارد در طول زمان محو می شود. 

  جراحان زیبایی زنان عموما دقت می کنند تا برش ها در چین های طبیعی پوست انجام شود تا احتمال ایجاد اسکار نامطلوب کمتر شود. در طول انجام عمل جراحی واژینوپلاستی بیمار در حالت بیهوشی قرار دارد. برش ها می تواند با استفاده از اسکالپل سنتی ایجاد شوند. 

  تصور بر این است ایجاد برش با استفاده از لیزر واژن می تواند روند بهبود را در مقایسه با روش سنتی تسریع کند. در نهایت انتخاب روش بستگی به نیاز بیمار و تشخیص متخصص زنان دارد.

  عوارض جراحی واژینوپلاستی 

  عمل واژینوپلاستی، جزو جراحی های کم خطر و بدون ریسک محسوب می شود .ریسک آن عفونت-خونریزی و لخته های خونی است که در صورت سلامت اولیه خانم بسیار نادر هستند.

   

  هزینه عمل تنگ کردن واژن:

  بستگی دارد که چه روش جراحی برای این منظور در نظر گرفته شود ولی بطور کلی هزینه جراحی گشادی واژن حدود 3 منلیون تومان می باشد ولی بطور دقیق تر زمان ویزیت و شرایط دستگاه تناسلی هزینه مشخص می شود . 
  عفونت


  نام
  ایمیل
  نظر
   

  سیستم پرسش و پاسخ

  برای ثبت و پیگیری سوالات خود میتوانید به لینک های زیر مراجعه فرمایید.

  پیگیری سوال شما  ثبت سوال جدید مشاهده سوالات شایع
    
   

  دکتر شهناز امینی

  دکتر شهناز امینی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی و لاپاراسکوپیست پیشرفته و جراحی ترمیمی و زیبایی زنان در سال 1372 در رشته جراحی زنان و زایمان از دانشگاه علوم پزشکی تهران با درجه عالی فارغ التحصیل گردید.

  بیوگرافی کامل »
    
   
  شنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
  یکشنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
  دوشنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
  سه شنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
  چهارشنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
  نوبت دهی اینترنتی