به وب سایت دکتر شهناز امینی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی و لاپاراسکوپیست پیشرفته و جراحی ترمیمی و زیبایی زنان خوش آمدید.

 
  
نوبت دهی اینترنتی پرسش از دکتر

روشن کردن ناحیه تناسلی خانم ها

توسط دکتر شهناز امینی تعداد بازدید: 2179 تگ ها:

  همانطور که میدانیم یکی ازعلل شایع مراجعه خانمها به مطب متخصصین زنان و زایمان شکایت از تیرگی بیش از حد ناحیه خارجی دستگاه تناسلی است.

  روشن کردن ناحیه تناسلی

  علت تیرگی پوست ناحیه تناسلی

  علت تیرگی غلظت بالای رنگدانه ملانین در ناحیه تناسلی بوده که میتواند به علت شرایط و بیماریهای داخلی بدن- داروها و تحریکات فیزیکی باشد.

  افزایش رنگدانه میتواند ژنتیکی بوده و یابا بالا رفتن سن ناحیه تناسلی تیره تر شود.افرادیکه مبتلا به دیابت - کوشینگ و ادیسون هستند و یاتخمدان پلی کیستیک دارند ناحیه تناسلی تیره تری دارند که بدلیل تغییرات هورمونی است. 

  چاقی نیز با افزایش سایش در رانها کمک به تیرگی ناحیه میکند.گاهی اوقات ضایعات رنگدانه ای بدخیم نیز سبب تیرگی ناحیه تناسلی می شوند که در این موارد باید با انجام بیوپسی به بیمار اطمینان داد که مشکل خاصی وجود ندارد. 

  شرایط فیزیولوژیک هورمونی همچون بارداری نیزسبب تحریک تیرگی ناحیه تناسلی می شود.

  - کسانیکه مرتبا برای شیو ناحیه تناسلی ازتیغ و یا وکس استفاده می کنند.

  - خانم هائیکه از لباس های تنگ و نایلونی استفاده میکنند .

  - خانم هائیکه ورزش های سنگینی مثل دوچرخه سواری و یا اسب سواری میکنند.

  روشن کردن ناحیه تناسلی

  خوشبختانه امروزه درمانهای متفاوتی برای روشن کردن این ناحیه وجود دارد.در گذشته هم درمانهایی وجود داشت ولی امروزه درمان ها بیشتر بر پایه دسترسی راحت و نتیجه بهتر هستند.

  یکی ازبهترین درمانهای موجود استفاده از لیزرفرکشنال co2است.با روشن شدن ناحیه تناسلی وخجالت نکشیدن خانم ازتیرگی ناحیه اعتماد به نفس وی بالارفته وسکسی بدون مشکل خواهدداشت.

  درمان تیرگی پوست ناحیه تناسلی

  درمان ها شامل مواد شیمیایی هستند که برای روشن کردن ناحیه تناسلی استفاده می شود.

  اسیدلاکتیک منجر به بهترشدن آبرسانی پوست رنگ و کیفیت آن می شود.عوامل شیمیایی خاصیت روشن کنندگی دارد.

  آزرالیک اسید مخمری است که روی پوست طبیعی زندگی می کند و ساخت ملانین را کاهش میدهد.

  ماندلیک اسید خواص ورقه ورقه کردن پوست را دارد به پوست چسبیده و باعث از بین رفتن سلول های مرده پوست میشود.کمتر وارد پوست شده و تحریک کمتری ایجاد میکندو خواص مرطوب کنندگی و ضد باکتری دارد.

  تکنیک های روشن کنندگی: لایه برداری شیمیایی یک روش قدیمی است ولی با وجود این تکنیک عالی برای دوباره سازی پوست است ومیتوان از آن استفاده کرد.

  روشن کردن ناحیه تناسلی

  لایه برداری پوست ناحیه تناسلی

  لایه برداری G فرمولاسیون مرکب دارد و عمدتا"برای روشن کردن ناحیه تناسلی مورد استفاده قرار می گیرد. درمان شامل 8 ویزیت درمطب بوده ناحیه مورد نظر تحت تأثیر مواد لایه بردار قرارمیگیرد و بعد از انجام لایه برداری با صابونی که phخنثی دارد شستشو داده میشود پس از 8 جلسه خانم ها می توانند ناحیه تناسلی روشنی داشته باشند.

   برای استفاده از محلول از براش استفاده میشود که در نواحی تیره ناحیه تناسلی و لابیاماژور کشیده شده بعد از 15 تا 20دقیقه محلول محلول با آب پاک میشود و هر 15روز یکبار عمل پیلینگ تا زمانیکه نتایج مطلوب حاصل شود تکرار می شود.

  بهترین روشی که امروزه وجوددارد لیزرفراکشنالCO2است. استفاده پوستی و زیبایی در زنان دارد .تنها یک قسمت خاص از پوست را درمان میکند و باعث سلامت بافتهای اطراف میشود.پوست های تیره بهتر جواب میدهند

  موارد ایمنی که در روش های لایه برداری و پیلینگ مهم است حفاظت از پوست در برابر سوختگی است تا رنگدانه ها کم شوند.پوست تا مدتی نبایددربرابرآفتاب قرار گیرد.

  روشن کردن ناحیه تناسلی

  توصیه های سفید کردن پوست ناحیه تناسلی

  برای سفید کردن ناحیه تناسلی میتوان ازدستگاه پرقدرت مونالیزا که لیزر فرکشنال CO2 دار داستفاده کنیم.

  - باید حتما"سه تا چهار روزقبل ازلیزر شیو ناحیه انجام نشود .

  - پس از لیزر نباید لباس تنگ بپوشید

  - نیاز به آنتی بیوتیک خوراکی نیست.در صورت لزوم پزشک آنتی بیوتیک موضعی تجویز میکند. کرمی را که پزشک تجویز میکند بعد از لیزر درمانی حتما" استفاده کنید.

  - هنگامیکه دچار زخم ناحیه تناسلی هستید و یا عفونت دارید نباید لیزر انجام دهید.

  - نواحی لیزر شده باید خشک و تمیز نگه داشته شود.

  - تا 5 روز رابطه جنسی نداشته باشید.

  - تعداد جلسات لیزر 3 تا 4 بار به فواصل 3 تا 6 هفته انجام میشود.

  - لیزر جهت سفیدی ناحیه تناسلی درد چندانی ندارد بیمار فقط احساس گزگزداشته ولی ما یک ساعت قبل لیزر برای بیمار پماد بیحسی استفاده می کنیم.


  نام
  ایمیل
  نظر
   

  سیستم پرسش و پاسخ

  برای ثبت و پیگیری سوالات خود میتوانید به لینک های زیر مراجعه فرمایید.

  پیگیری سوال شما  ثبت سوال جدید مشاهده سوالات شایع
    
   

  دکتر شهناز امینی

  دکتر شهناز امینی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی و لاپاراسکوپیست پیشرفته و جراحی ترمیمی و زیبایی زنان در سال 1372 در رشته جراحی زنان و زایمان از دانشگاه علوم پزشکی تهران با درجه عالی فارغ التحصیل گردید.

  بیوگرافی کامل »
    
   
  شنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
  یکشنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
  دوشنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
  سه شنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
  چهارشنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
  نوبت دهی اینترنتی