به وب سایت دکتر شهناز امینی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی و لاپاراسکوپیست پیشرفته و جراحی ترمیمی و زیبایی زنان خوش آمدید.

 
  
نوبت دهی اینترنتی پرسش از دکتر

رفع مشکلات جنسی با شناخت نقطه جی G-SPOT و تزریق PRP پی ار پی

توسط دکتر شهناز امینی تعداد بازدید: 3836 تگ ها:

  تقریبا" 40درصد خانم ها با مشکل فیزیولوژیکی دچار اختلال عملکرد جنسی هستند در حالیکه تنها14درصد خانم ها در طول زندگی شان در مورد سکس با متخصص مشورت می کنند. 

  شناخت نقطه جی

  دلیل اصلی عدم برقراری ارتباط بین خانم ها و اطبایشان این است که شاید پزشک از صحبت در این مورد اجتناب کرده و یا فکر میکند که راه حل های کمی در این زمینه موجود است بنابر این بحث درباره این موضوع بی فایده است.

  تا اواخر سال 1980 تصور می شد بیشتر نمونه های ناتوانی جنسی روحی باشند ولی سازمان غذا و دارو آمریکا ثابت کرد که بیشتر اختلالات علل روحی ندارند و در عوض ناشی از اختلالات هورمونی ، عروقی و عصبی اند و با تشخیص و درمان این موارد می توانیم مشکلات عملکرد جنسی را برطرف کنیم.

   در گذشته برای اصلاح عملکرد جنسی خانم ها داروهایی به آنها داده میشد که خیلی از این داروها توسط سازمان غذا ودارو تأئید نشده .باید بدانیم که یک سکس خوب مراحل مختلف دارد که با رعایت این مراحل میتوانیم به نتیجه درست برسیم.

  G-SPOT یا نقطه G چیست؟

  G-SPOT یا نقطه G در خانم ها درقسمت جلویی بعد از پیشابراه دردو سوم قدامی واژن در سقف واژن قرار گرفته که فاصله این نقطه از پیشابراه بین 5/2تا 7 سانتی متر بوده روی دیواره جلویی قرار گرفته و با وارد کردن 2 انگشت قابل لمس است. 

  از نظر آناتومی نقطه G در واقع مشابه پروستات آقایان بوده و بخاطر نبود کروموزوم Yسلولها در محل مشابه (نقطهG) قرار گرفته اند دارای بافتی متفاوت که حالت اسفنجی دارد و برای خانمها نقطه ای بسیار حساس و تحریک کننده است که باعث می شود خانمها لذت بیشتری از رابطه جنسی ببرند. 

  نقطه جی در خانمها

  برخی از خانمها این نقطه را ندارند و حساسیت به این نقطه در روزهای مختلف ماه متفاوت است.بر حسب اندازه و محل دقیق نقطه، زن در طول رابطه میتواند آن را حس کند و احساس بهتری در رابطه خودداشته باشد.

  تقویت نقطه جی

  یکی از راه های درمان اختلال جنسی در خانمها تقویت نقطه جی است که این تقویت میتواند از طریق تزریق کلاژن یا ژل انجام شود و راه دیگر استفاده از PRPاست.PRPپلاسمای غنی از پلاکت که با تزریق به نقطه Gمیل و رغبت جنسی افزایش یافته و باعث تقویت ارگاسم میگردد.

  تزریق PRP اتولوگ برای اختلال جنسی زنانه

  PRPدر ناحیه G-SPOTتزریق شده هم جهت بهتر شدن میل جنسی و هم جهت برطرف شدن بی اختیاری ادرار و همچنین برای برخی از اختلالات پوستی مثل لیکن اسکلروز استفاده شود.

  استفاده از PRP در بهبود عملکرد جنسی خانمها

  بیش از یک دهه است که از پی آرپی برای افزایش عملکرد جنسی زنانه استفاده میشود. پی آرپی اثرات مخرب ندارد و در اکثریت مطالعات برای درمان زخم های بافت نرم،جراحی دندانپزشکی و ارتوپدی مؤثر واقع شده.

  سلولهای بنیادی انسانی در معرضPRPفعال شده و بداخل اعصاب بافت جدید، بافت همبند و رگ های خونی گسترش می یابند. PRP همچنین برای درمان زخم و احیای بافت استفاده می شود. روش تزریق PRP در GSPOT به نام روش O-SHOT نامیده می شود.

  در این روش ابتدا از بازوی خانم خونگیری انجام شده و بعد با استفاده از کیت های خاص پس از افزایش غلظت پلاکت و فعال سازی ،مجددا" بداخل بدن بیمار تزریق می شود و چون اتولوگ است مشکلی برای بیمار ایجاد نمیکند.

  شناخت نقطه جی

  پروسه O-SHOTدر مطب حدود 15 دقیقه زمان نیاز دارد. ابتدا بیحسی موضعی در ناحیه تزریق داده می شود خانم در پوزیشن لیتوتومی قرار گرفته PRP داخل غدد اطراف پیشابراه و در ناحیهO تزریق میشود.

  معمولا" بیمار مشکل خاصی ندارد بعد 12 تا 16 هفته بازنگری می بینیم که شاخص عملکرد جنسی خانمها بسیار خوب شده و باعث می شود که انگیختگی آنها موقع سکس بیشتر شود.

  میل آنها بیشتر شده ارگاسم بهتر شود و ارضاء و لغزنده شدن بیشتر و درد هنگام سکس فوق العاده کم می شود.

   بدنبال تزریق PRP بهبود عملکرد جنسی در خانم ها اتفاق می افتد چون بهنگام تزریق PRP بدلیل آنکه PRPحاوی فاکتور رشد است و سبب افزایش جریان خون در ناحیه کلیتوریس میشود و با ایجاد عروق جدید به حل مشکلات جنسی کمک میکند.

  استفاده از PRP و تزریق در ناحیهG-SPOT می تواند زخم های ناشی از لیکن اسکلروز را از بین ببرد. PRP با تقویت سیستم ایمنی لیکن اسکلروز را درمان می کند و خطر بدخیمی را در زمان حضور ویروس پاپیلومای انسانی کمتر میکند. 

  نقطه جی در خانمها

  اعصابی که برای ادرار کردن و پاسخ جنسی است توسط PRPبهتر شده. بنابر این PRPمیتواند هم دربی اختیاری ادرار استرسی و هم دربی اختیاری ادرار اورژانسی تأثیرگذار باشد. اگر تزریق PRPبا لیزرترکیب شود می تواند نتیجه بهتری داشته باشد.

  موارد منع استفاده از PRP 

  - در کسانیکه تحت تأثیر کورتیکواستروئید با دوز بالا هستند

  - کسانی که سابقه ترومبوسیتوپنی(کاهش پلاکت )دارند.

  - اختلالات فیزیولوژیک و بارداری خود مانع استفاده از این روش است.

  استفاده از PRP منع مصرف مطلق ندارد چون از پلاسمای اتولوگ استفاده میشود و از عوارض آن کبودی و سوزش خفیف می باشد که به مرور برطرف می شود.


  نام
  ایمیل
  نظر
   

  سیستم پرسش و پاسخ

  برای ثبت و پیگیری سوالات خود میتوانید به لینک های زیر مراجعه فرمایید.

  پیگیری سوال شما  ثبت سوال جدید مشاهده سوالات شایع
    
   

  دکتر شهناز امینی

  دکتر شهناز امینی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی و لاپاراسکوپیست پیشرفته و جراحی ترمیمی و زیبایی زنان در سال 1372 در رشته جراحی زنان و زایمان از دانشگاه علوم پزشکی تهران با درجه عالی فارغ التحصیل گردید.

  بیوگرافی کامل »
    
   
  شنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
  یکشنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
  دوشنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
  سه شنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
  چهارشنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
  نوبت دهی اینترنتی