به وب سایت دکتر شهناز امینی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی و لاپاراسکوپیست پیشرفته و جراحی ترمیمی و زیبایی زنان خوش آمدید.

 
  
نوبت دهی اینترنتی پرسش از دکتر

مصرف ماهی در بارداری

توسط دکتر شهناز امینی تعداد بازدید: 442 تگ ها:

ماهی منبعی سرشاراز پروتئین به شمار می رود. مقدار اسیدهای چرب اشباع در گوشت ماهی پایین بوده و به علاوه گوشت ماهی حاوی اسید های چرب امگا – 3 نیز می باشد. از آنجایی که تمام ماهی و صدفها حاوی مقادیر اندکی جیوه هستند توصیه می شود زنان باردار و شیرده از مصرف برخیماهی ها که به طور بالقوه حاوی سطوح بالایی از متیل جیوه هستند ، اجتناب نمایند.این ماهی ها عبارتند از : کوسه ماهی ، اره ماهی ، ماهی خال خالی بزرگ ( king mackerel ) و ماهیتاجدار ( tile fish   ) .

به علاوه توصیه می شود زنان باردار در هر هفته ، بیش از 12 اونس یا 2 وعده از کنسروهای تون و بیشاز 6 اونس از ماهی تن " سفید " استفاده ننمایند ( هر اونس معادل حدود 30گرم است ) و در صورتی که مقدار جیوه موجود در سطح ماهی های منطقه مشخص نباشد ،مصرف ماهی بایستی به 6 اونس در هفته محدود گردد. با این حال مطالعه اخیر نشانگر آناست که مصرف حداقل 340 گرم از فرآورده های دریایی در هر هفته می تواند اثرات مفیدی بر نتایج بارداری داشته باشد.


نام
ایمیل
نظر
 

سیستم پرسش و پاسخ

برای ثبت و پیگیری سوالات خود میتوانید به لینک های زیر مراجعه فرمایید.

پیگیری سوال شما  ثبت سوال جدید مشاهده سوالات شایع
  
 

دکتر شهناز امینی

دکتر شهناز امینی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی و لاپاراسکوپیست پیشرفته و جراحی ترمیمی و زیبایی زنان در سال 1372 در رشته جراحی زنان و زایمان از دانشگاه علوم پزشکی تهران با درجه عالی فارغ التحصیل گردید.

بیوگرافی کامل »
  
 
شنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
یکشنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
دوشنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
سه شنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
چهارشنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
نوبت دهی اینترنتی