به وب سایت دکتر شهناز امینی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی و لاپاراسکوپیست پیشرفته و جراحی ترمیمی و زیبایی زنان خوش آمدید.

 
  
نوبت دهی اینترنتی پرسش از دکتر

مصرف کافئین در بارداری

توسط دکتر شهناز امینی تعداد بازدید: 373 تگ ها:

در سال 1980 ، FDA  به زنان باردار توصیه کرد که مصرف کافئین رامحدود کنند . چهارمین کارگاه بین المللی کافئین کمی بعد چنین نتیجه گرفت که شواهدیاز افزایش تراتوژنیسیته و یا خطرات تولید مثلی در اثر کافئین وجود ندارد. 

درحیوانات آزمایشگاهی کوچک ، کافئین تراتوژن نبوده است با این حال اگر دردوزهایبالایی تجویز شود آثار موتاژن مربوط به اشعه ها و برخی مواد شیمیایی را تشدید میکند. در مطالعه ای میزان پاراگزانتین ( paraxznthine ) سرمی را به عنوان شاخصی بیولوژیک از مصرف کافئین اندازه گیری نمودند.

تنها مقادیر بسیار بالای پاراگزانتین سرمی با سقط همراه بوده اند. این مقادیر بالامعادل نوشیدن بیش از 5 فنجان قهوه در روز می باشند. هیچ ارتباطی بین مصرفمتوسط  کافئین ( کمتر از 500 میلی گرم درروز ) و بروز وزن کم حین تولد ، محدودیت رشد جنینی و یا زایمان پره ترم نیافتند.

در این مطالعه محدودیت رشد جنین در زنان بارداری که روزانه بیش از mg 200 کافئینمصرف می نمودند افزایش یافته و به حدود 4/1 رسید .این میزان در زنان بارداری کهروزانه کمتر از mg 100 کافئین مصرف می کردند پایین بود. 

انجمن تغذیه آمریکا ( 2002 )توصیه می کند که مصرف کافئین در طی بارداری به کمتر از mg 300 و یا حدود3 فنجان 5 اونسی قهوه صاف شده در روز محدود شود.نام
ایمیل
نظر
 

سیستم پرسش و پاسخ

برای ثبت و پیگیری سوالات خود میتوانید به لینک های زیر مراجعه فرمایید.

پیگیری سوال شما  ثبت سوال جدید مشاهده سوالات شایع
  
 

دکتر شهناز امینی

دکتر شهناز امینی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی و لاپاراسکوپیست پیشرفته و جراحی ترمیمی و زیبایی زنان در سال 1372 در رشته جراحی زنان و زایمان از دانشگاه علوم پزشکی تهران با درجه عالی فارغ التحصیل گردید.

بیوگرافی کامل »
  
 
شنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
یکشنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
دوشنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
سه شنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
چهارشنبه ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
نوبت دهی اینترنتی